Kabiny prysznicowe – które najlepsze?

Jeśli interesuje Cię kupno kabiny prysznicowej to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – nie dość, że obrońcy przyrody z pewnością ucieszą się z Twojego pomysłu to jeszcze zaoszczędzisz ponieważ prawdopodobnie zużyjesz mniej wody niż gdybyś korzystał z wanny. Tym bardziej, że ogrom opcji jakie proponują obecnie producenci kabin może przyprawić o zawrót głowy. Zacznijmy od wyboru rodzaju urządzenia. Mamy więc do dyspozycji kilka opcji. Popularne kabiny prysznicowe narożnikowe polecane są do małych łazienek ale i w dużych spełniają swoją rolę. Ten rodzaj jest zdecydowanie najbardziej popularny – w przeciwieństwie do przyściennych, które spotykane są relatywnie rzadko. Kolejną decyzją jaką musimy podjąć jest kształt kabiny. Generalnie rozróżniamy dwa podstawowe: kwadratowe (tudzież prostokątne) oraz zaokrąglone. Kształt nie ma wielkiego znaczenia jeśli chodzi o użytkowanie czy montaż ale powinien być dostosowany do obecnie panującej stylizacji w łazience. W większości to kwestia gustu, wybierzmy więc to co nam się najbardziej podoba.prysznic

I tak płynnie przechodzimy do materiału z którego wykonane mają być ścianki kabiny. Tutaj możliwości jest wiele chociaż rynek jest praktycznie zdominowany przez dwa materiały: szkło – droższe i akryl – tańszy. Należy wspomnieć, że szkło jest dużo szlachetniejsze a także trwalsze i…cięższe. Wybór jak zwykle należy do klienta chociaż osobiście skłaniałbym się do szkła. Ale to nie koniec wyboru jeśli chodzi o ścianki kabiny. Możemy zdecydować się na matowy materiał, całkiem przezroczysty a może z ciekawym motywem „artystycznym”. Możliwości jest dużo a wszystko ogranicza jedynie zasobność portfela no i może granice dobrego gustu.

To najważniejsze aspekty jakie powinniśmy rozważyć przed kupnem kabiny prysznicowej. Oczywiście jest jeszcze kilka niuansów jakie możemy wziąć pod uwagę podczas kupna takie jak: materiały wykończeniowe, ilość silikonu użytego do produkcji (im mniej tym lepiej) ale generalnie najważniejsze są te przedstawione powyżej. Kabiny prysznicowe to obecnie ogrom opcji i możliwości i tyko od nas zależy czy pójdziemy w klasykę czy zażyczymy sobie opcję masażu. Wszystko po to aby klient (i producent) był zadowolony.

Related articles

Back to Top