Jesienny spacer z psem w pigułce

Kilka zasad aby wszyscy byli zgodni

Niektórzy twierdzą, że nie ma nic lepszego niż jesienny spacer przy pełnym słońcu przy asyście swojego czworonożnego pupila. To szczególnie sprawdza się w przypadku rodzinnych, długich spacerów po okolicy. Jednak aby całość przebiegła z zachowaniem wszelkich zasad musimy stosować się do kilku reguł – jedne z nich są wyznaczone przez prawo a inne z kolei przez wyczucie dobrego smaku. Oto najważniejsze z nich:

  1. Psa trzymamy zawsze na smyczy (chyba że mamy psa wielkości kota) – możemy ją ściągnąć dopiero na otwartych przestrzeniach kiedy upewnimy się, że nie ma innych ludzi. Nie każdy jest świecie przekonany że nas piesek „nie gryzie”.
  2. Kaganiec potrzebny jest wtedy kiedy pies jest agresywny. Czyli kaganiec zakładamy każdemu dużemu psu + mniejszemu jeśli jest wyjątkowo nieprzyjaźnie nastawiony do obcych i istnieje ryzyko pogryzienia.
  3. Psa wyprowadzamy tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Unikamy centrów miast i miejsc zatłoczonych. Wybieramy parki i tereny zielone pod miastem.
  4. Dbamy o czystość i pozostawiamy ją po naszym pupilu. Sprzątamy wszystkie odchody i wyrzucamy je do specjalnie ustawionych koszy na psie odchody.
  5. Dbamy o to aby pies miał wszystkie aktualne szczepienia i nie pozwalamy mu biegać samopas.

pies3Stosowanie się do tych prostych zasad nie tylko pomoże nam i naszemu psy korzystać swobodnie ze wspólnej przestrzeni ale także przyczyni się do tego że będziemy postrzegani jako odpowiedzialni właściciele. Pamiętajmy, że właścicieli psów w naszym kraju jest wiele i jeśli każdy z nich stosować się będzie do tych prostych zasad to korzystanie z miejsc wypoczynku będzie lepsze. Dbajmy o nasze wspólne dobro a ludzie inaczej będą się patrzyć na właścicieli psów.Related articles

Back to Top