Jakie wybrać zabawki dla dzieci z autyzmem?

Chyba nikt nie ma żadnych, nawet najmniejszym wątpliwości, że rodzica najbardziej cieszy zdrowe i szczęśliwe dziecko. Niestety nie każdy rodzic ma takie szczęście. Bardzo często zdarza się niestety, że rodzą się nam chore dzieci. Niestety wydaje się, że jest tego coraz więcej. Dzieci rodzą się z różnymi chorobami, wadami czy też zaburzeniami. Wiele dzieci także przychodzi na świat z chorobą jaką jest autyzm. A czym jest autyzm? Autyzm to bardzo złożone zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego oraz zaburzenia rozwoju.

Pomoc w rozwoju od zaraz

Niestety ale dzieci autystyczne mają zakłócone wszelkie zdolności komunikowania zarówno swoich uczuć, mają także problem z budowaniem relacji z innymi osobami. Oprócz tego mają także problemy z integracją wrażeń zmysłowych. Jeszcze gorszą wiadomością jest fakt, że autyzm niestety nie jest w pełni uleczalny. W zasadzie to pewne zaburzenia zostają u dziecka do końca jego życia. Można jedynie dziecku ulżyć. Dlatego też dzieci z autyzmem potrzebują pewnego rodzaju terapii. Dzieci z autyzmem poddaje się różnorakim formą leczenia. Naprawdę warto takich się poddawać ponieważ widać po nich duże efekty. Może nawet znacznie poprawić się funkcjonowanie dziecka. Zdecydowanie lepiej jest gdy choroba jaką jest autyzm zostanie dużo wcześniej wykryta. Sprawia to, że mogą zostać dużo wcześniej zastosowane pewne techniki i nasze dziecko będzie czuł się znacznie lepiej. U niemowląt autyzm można zauważyć na przykład po tym, że jest z nimi sporadyczny kontakt wzrokowy czy też dzieci te nie reagują uśmiechem na widok swoich rodziców. Dzieci cierpiące na autyzm także mają problem z rozpoznawaniem swoich bliskich (w tym nawet rodziców). Potrafią reagować dużym gniewem czy też złością oraz wrzaskiem. Dla dzieci z autyzmem powstały nawet specjalne zabawki. Znajdziemy je na dziale o nazwie zabawki dla dzieci z autyzmem. Zabawki te znajdziemy bez problemu w sklepach internetowych, ale także w sklepach stacjonarnych. Musimy jednak wiedzieć, że bardzo trudno jest dla dzieci autystycznych dobrać zabawki. Jest to dla rodziców naprawdę wyzwanie.

zabawki_liger

Dzieci autystyczne mają to do siebie, że zamiast całymi zabawkami to bawią się tylko ich częściami. Musimy więc jako rodzice dobrze obserwować oraz zwracać im szczegółową uwagę na różnorodne tekstury czy też kolory. Musimy wiedzieć czy nasze dziecko bardziej woli zabawki miękkie czy raczej preferuje zabawki o twardszej strukturze. Powinniśmy zdecydowanie postawić na zabawki, które stymulują zarówno rozwój społeczny jak i rozwój ruchowy. Naprawdę bardzo polecane są baseny z piłkami, instrumenty muzyczne, trampoliny czy też klocki różnego rodzaju. Musimy wiedzieć, że zabawki powinny na dziecko z autyzmem odpowiednio działać. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że dziecko autystyczne powinno móc rozładować swoją złość na zabawkach. Jest to świetne rozwiązanie. Musimy jednak wiedzieć, że wsparcie i pomoc rodziców jest dla dzieci z autyzmem najważniejsze. Niesamowicie cenne. Na pewno dzieci pobudzone wolniej dochodzą do siebie i uczą się różnego rodzaju rzeczy i nowinek.

Related articles

Back to Top