Jaki materiał wybrać do wydłużenia sukienki?

Zbyt krótka sukienka skutecznie potrafi zepsuć cały dzień. Nieustanna świadomość, że czujemy się w niej niekomfortowo może doprowadzić do tego, że nie będziemy potrafiły skoncentrować się na swoich codziennych obowiązkach. Dlatego jeśli jedna z naszych ulubionych sukienek wydaje się zbyt krótka, w bardzo łatwy i szybki sposób można ją wydłużyć. Jaki materiał najlepiej do tego wykorzystać? 

Zbyt krótka sukienka to problem nie tylko u dorosłych kobiet, ale również dzieci. Małe dziewczynki oraz nastolatki bardzo szybko wyrastają ze swoich ubrań, co widać właśnie na przykładzie zbyt krótkich sukienek i spódniczek. Zamiast jednak od razu kupować nowe ubranie, można samodzielnie ją przedłużyć. W ten sposób nie tylko dopasujemy ubranie do odpowiedniej długości, ale również damy mu drugie życie. 

Przedłużanie sukienki – jak wygląda? 

Wbrew pozorom wcale nie potrzeba specjalnych zdolności krawieckich, aby przerobić swoją ulubioną sukienkę lub spódniczkę. Jeśli zatem dół sukienki jest zbyt krótki, a ta świadomość nam przeszkadza, wydłużmy ją o kilka centymetrów. W jaki jednak sposób to zrobić? 

Obecnie do wydłużenia sukienki nie potrzebujemy pomocy krawcowej. W sklepach z pasmanterią dostępne są różnego rodzaju materiały, pozwalające w szybki sposób na wydłużenie zbyt krótkiej sukienki. W efekcie do dolnej części materiału możemy doszyć efektywną falbanę, ciekawe frędzelki czy piękny pas koronki

Oprócz standardowych narzędzi, jakie będą niezbędne do samodzielnego wydłużenia sukienki, czyli igły, nici oraz nożyczek, warto wcześniej zaplanować całą przeróbkę. W pierwszej kolejności należy się zastanowić o ile pragniemy wydłużyć całą stylizację, aby móc wybrać i zamówić odpowiedniej szerokości materiał. Po podjęciu decyzji nie pozostaje nam nic innego jak zdecydować się na rodzaj tkaniny, jaką przyszyjemy od wewnątrz. 

Jaki materiał wybrać do przedłużenia sukienki? 

Zaletą samodzielnego wydłużenia zbyt krótkiej sukienki jest to, że możemy samodzielnie stworzyć niepowtarzalny efekt, pasujący zarówno do naszego stylu, jak i najnowszej mody. Dlatego też niezależnie od tego, na jaki materiał do wydłużenia się zdecydujemy, ostatecznie sukienka będzie prezentowała się idealnie. 

Do przedłużenia sukienki najlepiej sprawdzi się jednak szeroki pas koronki, który nie tylko urozmaici całość, ale przede wszystkim stanie się elementem wyróżniającym całą stylizację. Nie bez znaczenia ma również fakt, że koronka jest jednym z najprostszych materiałów do przyszycia, przez co cały zabieg będzie można przeprowadzić samodzielnie, w trakcie wieczornego relaksu. 

Koronka do przedłużenia sukienki ładnie podkreśli cały strój, a jednocześnie sprawi, że stylizacja będzie miała niebanalny charakter. W sklepach z pasmanterią online można wybierać spośród wielu rodzaju koronek, o przeróżnych szerokościach, kolorach oraz wzorach. Dlatego każdy znajdzie idealną koronkę, która będzie stylem pasowała do posiadanej już sukienki. 

wydłużenie sukienki za pomocą koronki

Koronkowe wykończenie sukienki pozwoli także poczuć się każdej kobiecie niezwykle zmysłowo i kobieco. 

Jeśli postanowimy samodzielnie wydłużyć sukienkę dla małej dziewczynki bądź nastolatki, również znajdziemy odpowiedni rodzaj materiału. Wystarczy zdecydować się na szerszy rodzaj materiału, a także mniej przyciągający wzrok motyw koronki. Specjalne wzory florystyczne bądź geometryczne z pewnością sprawdzą się w przypadku dzieci.

Jak wybrać odpowiednią koronkę do wydłużenia sukienki? 

Decydując się na koronkowe przedłużenie swojej sukienki, warto zwrócić uwagę na rodzaj koronki. W sklepach z pasmanterią online wybierać można spośród trzech: koronki bawełnianej, koronki elastycznej oraz koronki stabilnej. 

Do wydłużenia sukienki czy spódnicy najlepiej sprawdzi się koronka stabilna, która nie posiada rozciągliwych właściwości. W efekcie przyszyta część będzie cały czas znajdowała się w jednej pozycji, bez ryzyka, że aplikacja mogłaby się zniekształcić. W przypadku koronek stabilnych, o wiele łatwiej jest je samodzielnie naszyć na spód wybranego przez nas materiału bez konieczności korzystania z maszyny do szycia. 

Do samodzielnego wydłużenia sukienki doskonale sprawdzą się także koronki bawełniane – zwłaszcza jeśli pragniemy w niebanalny sposób odświeżyć nasze ubranie. W przypadku koronki bawełnianej, wzory są bardziej widoczne, a sama koronka jest zdecydowanie węższa od innych rodzajów. Za takim wyborem przemawia również fakt, iż koronki tego typu są w pełni produkowane z wysoko gatunkowej bawełny. 

Related articles

Back to Top