Jak wybrać najlepszą kurtkę snowboardową?

Każda osoba, która uprawia sporty zimowe, wie jak ważna jest odpowiednia kurtka. Kurtki snowboardowe i narciarskie, damskie i męskie to coś, co powinno spełniać pewne warunki, aby było dobre. Taki sprzęt jest niezbędny dla każdego, kto chce się zająć właśnie takimi sportami zimowymi, jak snowboard czy narciarstwo. Nawet osoby, które jeżdżą w góry zaledwie raz, na jakiś czas powinny mieć na uwadze to, że odpowiednia odzież wierzchnia jest niezwykle istotna, aby cały proces uprawiania sportu był zarówno przyjemny, jak i bezpieczny. Dobra kurtka nie tylko sprawi, że będzie ci ciepło, ale także nie pozwoli ci rozchorować się na wyjeździe. Warunki pogodowe będą ci niestraszne!

Jakie kurtki snowboardowe i narciarskie są najlepsze?

Aby kurtka snowboardowa była uznana za dobrą, musi spełniać kilka wymagań. Przede wszystkim musi być wodoodporna, aby nie przemakała, nawet jeżeli wywrócisz się wiele razy na śnieg. Kurtka musi zatem być wykonana z odpowiedniego materiału. SIAPLEX 20.000 mm / 10.000 gm to świetny przykład takiego materiału. Oprócz tego dobrze by także było, aby cała kurtka była ocieplana i posiadała podszewkę termiczną. Dzięki temu, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach, będziesz odczuwał ciepło. To wszystko jest niezwykle istotne, aby kurtka była w stanie spełniać wszystkie wymagania stawiane przez osoby uprawiające sporty zimowe.

kurtki snowboardowe

Kurtka snowboardowa męska i damska w niskich cenach już na stlpoland.pl

Oprócz tego dobrze by było, aby taka kurtka posiadała system wietrzenia i szybkiego schnięcia. Dzięki temu, nawet jeżeli człowiek spoci się w trakcie jazdy, to nie będzie czuć się aż tak niekomfortowo mokro. A jeżeli chodzi o schnięcie, to mowa tu nie tylko o pocie, który może zwilżyć kurkę od wewnątrz, ale także o śniegu czy deszczu, który atakuje kurtkę od zewnątrz. Komfort noszenia kurtki jest bardzo istotny i trzeba wybierać taki sprzęt, który będzie spełniał wszystkie te warunki, dzięki którym ty właśnie będziesz czuć się komfortowo podczas uprawiania sportu.

Jak wybrać kurtkę snowboardową, idealną dla siebie?

Przede wszystkim trzeba mieć pewność, że kurtka będzie wygodna i by nie ograniczała ruchów. Musi być więc luźna, ale także szczelna – nie może być tak, że śnieg, czy deszczy, mróz lub wiatr przedostaną się przez tę kurtkę. Aby wybrać odpowiednią kurtkę, musisz zatem się zmierzyć w okolicy klatki piersiowej. Także rękawy oraz cała długość kurtki nie mogą być zbyt małe. Jeżeli po założeniu kurtki i podniesieniu rąk do góry, kurtka odkrywa plecy, to znak, że jest zbyt krótka i trzeba znaleźć inny model.

Jeżeli dopasuje się odpowiednio kurtkę, to spełni ona wszystkie oczekiwania i będzie idealnie nadawać się do uprawiania sportów zimowych. Nie pozwoli zarówno na przegrzanie się organizmu, jak też i na jego wymrożenie. Na takim sprzęcie jak kurtka snowboardowa czy narciarska nie warto jest oszczędzać, ponieważ zdecydowanie jest to inwestycja na lata. Od tej kurtki może zależeć nie tylko twoje zdrowie, ale także komfort spędzania czasu wolnego!

Podsumowanie

Najlepiej jest wybrać kurtkę, która będzie mieć odpowiednią długość i będzie nieprzemakalna. Dzięki temu żadne mrozy i śniegi nie będą ci straszne, a ty sam będziesz świetnie czuć się w trakcie swojego zimowego wyjazdu, lub na zawodach.

 

Related articles

Back to Top