Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy?

Wybór dobrej szkoły jazdy jest już połową sukcesu. Podczas profesjonalnie przeprowadzonego szkolenia kursant będzie świetnie przygotowany zarówno do części teoretycznej i praktycznej, a samo zdanie egzaminu nie będzie sprawiało żadnych trudności. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru bardzo ważne jest aby zapoznać się z zasadami panującymi w danym ośrodku oraz sprawdzić opinie jakie krążą w Internecie o danej szkole jazdy.

Postaw na jakość

Nie warto skierować się ceną kursu ponieważ podejrzanie niska kwota może świadczyć o niezadowalającej jakości prowadzonego kursu. Bardzo często w gazetach lokalnych są prowadzone rankingi ośrodków jazdy. Porównywana jest w nich nie tylko cena, ale jednocześnie zdawalność kursantów egzaminu końcowego. Decydując się na szkołę, która oferuje tani kurs, a zdawalność jest w niej bardzo niska i tak będziemy musieli zapłacić więcej za dodatkowe podejście do egzaminu Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Podczas szkolenia obowiązkowym etapem jest odbycie części teoretycznej i praktycznej kursu. Niestety niektóre szkoły nie prowadzą w ogóle zajęć teoretycznych i wymagają jedynie potwierdzenia uczestnictwa w nich, przez co kursant mimo, że może to być w pewien sposób dla niego wygodne i komfortowe, nie dowie się niczego co mogłoby pomóc w zdaniu części teoretycznej i praktycznej egzaminu. Szansa na zdanie za pierwszym razem testów państwowego w takiej sytuacji znacznie maleje. Jest to zarówno nielegalne jaki i niebezpieczne ponieważ uczestnicy nie będą znali podstawowych zasad ruchu drogowego o ile sami się ich nie nauczą.

Warto zorientować się czy część praktyczna szkolenia odbywana jest w różnych sytuacjach drogowych i zarówno poza miastem jak i na trasach szybkiego ruchu. Jeśli instruktor będzie się trzymał tylko określonych kilku tras, kursant nie będzie miał możliwości sprawdzenia swoich umiejętności w różnych sytuacjach na drodze. Część praktyczna jest niezwykle ważna i powinna być prowadzona w odpowiedniej ilości godzinowej, na pojazdach w dobrym stanie technicznym, które umożliwią maksymalny komfort w czasie lekcji. Samochody powinny być dostosowane do wymagań państwowych i jednocześnie bardzo dobrze jeśli są one takie same jak te, które są używane podczas egzaminu państwowego. Kursant przyzwyczaję się do obsługi właśnie tego modelu przez co łatwiej mu będzie dostosować się do nowych warunków podczas testu końcowego.

Jaką szkołę wybrać

Szkoła nauki jazdy powinna dysponować placem manewrowym, na którym uczestnik kursu będzie mógł swobodnie trenować i ćwiczyć swoje umiejętności jazdy po łuku, parkowania czy ruszania pod górkę.  Większość ośrodków nauki jazdy podczas przygotowań wymaga od uczestników zdania kurs egzaminu wewnętrznego, który potwierdzi ich nabyte umiejętności. Niestety, niektóre ośrodki rezygnują z tego rozwiązania przez co kursanci nie mogą sami siebie sprawdzić, a podczas egzaminu końcowego towarzyszy im jeszcze większy stres.

Related articles

Back to Top