Jak działają hotelowe zamki na kartę?

Era zwykłych drzwi zamykanych na klucz zdaje się powoli dobiegać końca.

Alternatywą dla klasycznego zamka stają się zamki elektroniczne na kartę, podnoszące poziom bezpieczeństwa personelu i klientów, chroniąc przed nieautoryzowanym dostępem. Jakie są inne zalety takiego rozwiązania? Jak działa hotelowy zamek na kartę?

Hotelowy zamek na kartę – zasada działania

Jest ona wyjątkowo prosta. Aby zwolnić blokadę w drzwiach, konieczne jest zastosowanie karty. Po odblokowaniu drzwi masz zaledwie kilka sekund na wejście do pokoju, w przeciwnym razie zamek zablokuje się ponownie.

Podczas zamykania za sobą drzwi, nie musisz wykonywać dodatkowych czynności – klamka zablokuje się samoczynnie. Dostępne są również modele zamków umożliwiające wejście w tryb “nie przeszkadzać”. Wówczas przedostanie się z zewnątrz będzie możliwe jedynie w przypadku zastosowania karty tzw. awaryjnej, która otwiera wszystkie drzwi w hotelu niezależnie od zastosowanej blokady.

Największe zalety stosowania elektronicznych zamków na kartę

  • Pełna kontrola nad dostępem przydzielanym do pomieszczeń. Nie ma ryzyka, że z obiektu będzie korzystała osoba niepowołana.
  • Na czas pobytu w hotelu, karta może być przypisana do konkretnej osoby, wraz z zapisem dokładnej godziny, o której użytkownik z niej skorzystał.
  • W przypadku zastosowania odpowiedniego systemu zasilającego, za pomocą karty można włączać i wyłączać zasilanie prądu w pokoju, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość energii elektrycznej.
  • Karty są zasilane na baterie – nie ma konieczności rozprowadzania dodatkowych przewodów po budynku. Trwałość baterii może sięgać do 1,5 roku.
  • Są one produktem wielokrotnego użytku – tę samą kartę można bez problemu przypisywać kolejnym gościom hotelowym.
  • Utrata karty nie jest problemem, dlatego że istnieje możliwość zakodowania nowej. Powoduje to zablokowanie wszystkich kart utraconych.
  • Szybka płatność – rachunek za pobyt jest przypisywany konkretnej osobie.
  • Na kartach można z powodzeniem reklamować hotel – nadruki będą nie tylko estetyczne, lecz też i trwałe.
  • Zamki z powodzeniem wytrzymują intensywną eksploatację, a do tego doskonale wpisują się w nowoczesną estetykę wnętrza.

zamki hotelowe na kartę

Hotelowe zamki na kartę – czy rzeczywiście są lepsze od zwykłych kluczyków?

Nie są one co prawda pozbawione wad, lecz istnieją powody, dla których warto się nimi zainteresować. W przypadku stosowania zwykłych kluczy w celu bezpieczeństwa do każdych drzwi przypisany jest inny klucz. Znacznie wydłuża to czas reakcji w sytuacjach nagłych, gdy w zamkniętym pokoju dochodzi do niebezpiecznej sytuacji (napaść, zasłabnięcie). Tymczasem karty hotelowe dzielą się na indywidualne, przydzielane gościom i personelowi do określonych pomieszczeń i na awaryjne – za pomocą jednej karty można szybko otworzyć wszystkie drzwi.

O ile tylko nie dojdzie do utraty karty, nie ma ryzyka włamania do pokoju pod Twoją nieobecność – na klasyczne zamki z kluczem istnieje już całkiem dużo sposobów, podczas gdy zamek elektroniczny może otworzyć tylko osoba, która jest w posiadaniu karty.

Drzwi z zamkiem na kartę – jakie wybrać?

Planując zamontowanie zamków elektronicznych w drzwiach, warto pamiętać o tym, że powinny być one dobrze przygotowane pod kątem montażu. Aby zapewnić sobie pełną kompatybilność wszystkich elementów, wybierz drzwi oferowane przez Drzwi Wroc. Są to drzwi o podwyższonej odporności ogniowej, a także izolacji akustycznej, dzięki czemu możesz zapewnić swoim gościom nie tylko większe bezpieczeństwo, lecz też prywatność.

Co więcej, ze względu na coraz większe możliwości w zakresie rodzajów dostępnych zamków, oferujemy zamki tzw. antypaniczne (wyposażone w dodatkową dźwignię), klasyczne, elektroniczne na kartę, a także zamki stosowane współcześnie na drogach ewakuacyjnych.

Zastosowanie w hotelach drzwi z zamkiem na kartę to rozwiązanie na miarę XXI wieku – korzystając z tego typu innowacji, kreujesz wizerunek nowoczesnego przedsiębiorcy i zachęcasz gości do tego, by to właśnie u Ciebie spędzili swój wolny czas.

Related articles

Back to Top