Jak działa botox?

To słowo – botox – kojarzy się wielu osobom przede wszystkim z nieuzasadnionymi kaprysami celebrytów, którzy w pogoni za pięknem i młodością decydują się na kolejne, coraz bardziej ryzykowne zabiegi lub nawet operacje plastyczne, w skutek czego wcale zresztą nie wyglądają lepiej. Przeciwnie, osiągają niekiedy efekt raczej komiczny.

Botox w medycynie estetycznej

Mimo tej pozornie negatywnej opinii botox jest w rzeczywistości bardzo skutecznym rozwiązaniem, wybieranym przez liczne gabinety medycyny estetycznej i polecanym wielu pacjentom. Mało kto wie, że botox to toksyna botulinowa, czyli inaczej mówiąc – jad kiełbasiany, groźna trucizna. W kosmetologii stosowana jest specjalnie przygotowana substancja, która wykorzystuje działanie toksyny w celu przyniesienia pacjentowi korzyści. Jak to działa?wygładzanie zmarszczek kraków

To bardzo proste – wstrzyknięcie botoksu w odpowiednie miejsce w skórze powoduje porażenie włókien nerwowych. Choć brzmi to strasznie, jest to działanie konieczne, które skutkuje zmniejszeniem aktywności mięśni twarzy. To właśnie intensywne poruszanie mięśniami mimicznymi twarzy prowadzi do zmarszczek. Oczywiście dawka botoksu musi być odpowiednio dobrana, tak by nie osiągnąć efektu maski na twarzy, co nie jest szczególnie ładne ani pożądane. Dzięki zatrzymaniu przewodnictwa impulsów nerwowych w danym miejscu zmarszczki nie pogłębiają się, a botox Wrocław wypełnia przestrzeń powstałą wskutek osuwania się mięśni.

Wygładzanie zmarszczek – co to daje?

Takie zastosowanie botoksu już od lat sprawdza się w medycynie estetycznej, dając wielu osobom na określony czas możliwość zatrzymania zegara biologicznego i zmniejszenia widocznych efektów starzenia się skóry. Zamiast zatrzymywania zmarszczek i zmniejszenia ich głębokości można także wykorzystać wypełnianie zmarszczek Kraków– to rozwiązanie (z zastosowaniem innych niż botox substancji) jest szansą dla osób, które w przykry sposób odczuwają efekty starzenia się skóry i chciałyby poczuć się młodziej.medycyna estetyczna kraków nowa huta

Ponieważ z wiekiem zanikają naturalne właściwości skóry do utrzymywania odpowiedniego nawilżenia, warto uzupełniać je przez właściwą dietę – bogatą w antyoksydanty, witaminy i minerały oraz znaczne ilości wody. Dodatkowo można stosować odmładzające kuracje i kremy, a także bardziej bezpośrednie działania, takie jak wstrzykiwanie w skórę specjalistycznie przygotowanych preparatów odżywczych czy leczniczych. Dodatkową zaletą iniekcji – oprócz bezpośredniego dotarcia do problemu – jest to, że skóra pobudzona nakłuciami tym bardziej angażuje się w regenerację naruszonego naskórka, dzięki czemu zmiany zachodzą w jej głębokich warstwach i utrzymują się na dłużej.

Related articles

Back to Top