Jak dobrze wybrać zespół weselny?

Wesele to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Wesela nie da się powtórzyć, dlatego starannie wybieramy sale, menu czy zespół muzyczny. Ostatni element jak zespół weselny jest najbardziej istotny, bo od niego zależy czy zaproszeni goście będą się dobrze bawić. Poszukiwania zespołu na wesele trzeba szukać wcześnie, by nie dokonać złej decyzji. Najlepiej rozpocząć ponad rok przed zaplanowanym weselem. Młoda para będzie dysponowała odpowiednim czasem, by przesłuchać i porównać oferty zespołów muzycznych oraz odbyć rozmowy z muzykami.

Czym się kierować podczas wyboru zespołu weselnego?

Należy zatrudnić taki zespół weselny, który zapewni gościom i parze młodej najlepszą, niezapomnianą zabawę, zagwarantuje wysoką jakość występu i da satysfakcję ze wspaniałej, wyjątkowej imprezy. Zespół muzyczny musi spełnić szereg czynników, by zapewnić udaną zabawę. Świetna muzyka i najlepsze przeboje to tylko część sukcesu. Na doskonałą zabawę weselną składa się kilka elementów jak na przykład doświadczenie zespołu. Warto by młoda para zapoznała się z doświadczeniem kapeli, obejrzała fragmenty uroczystości, które zespół weselny Śląsk prowadził (fragmenty wystąpień powinny być zawarte w portfolio), a jeżeli jest taka możliwość skontaktować się z małżeństwami, które wynajęły ten zespół i poprosić o ocenę i rekomendacje. Na podstawie przedstawianych opinii oraz prezentowanego materiału w portfolio można ocenić czy grupa jest zgrana, jakie są ich umiejętności wokalne i muzyczne, w jaki sposób występują na scenie i angażują się w prowadzenie imprezy oraz czy zaspokoją oczekiwania Pary Młodej i gości. Dobry zespół muzyczny określa również świetny wokal lidera oraz profesjonalne wykonanie starych przebojów i nowych hitów. Bogaty repertuar powinien uwzględnić wiele gatunków muzycznych, które zadowolą każdego gościa.  Zespół weselny powinien dostosować się do życzeń swoich klientów.

zespół weselny ŚląskSprzęty posiadane przez zespół

Grupa muzyczna powinna posiadać odpowiedni sprzęt nagłaśniający i oświetlenie, które jest bardzo ważnym elementem zarówno sceny, jak i sali, wprowadzającym niepowtarzalny nastrój podczas zabawy.  Profesjonalny zespół weselny będzie w stanie doradzić w kwestii wyboru sali. Zespoły występują w różnych domach weselnych i będą mogły zaopiniować czy dana sala posiada odpowiednią akustykę i wystarczającą przestrzeń do tańczenia.
Ważne jest by podpisać umowę z zespołem. Zdarzają się przypadki, iż przyszła młoda para lekceważy formalną umowę z zespołem i ponosi tego złe konsekwencje. Umowa daje gwarancję pewnej współpracy zarówno parze młodej jak i samemu zespołowi. W umowie można zawrzeć ile czasu będą trwały bloki muzyczne, jak często i jak długo będą robione przerwy. Przy sporządzaniu umowy można razem z zespołem stworzyć scenariusz wesela, który będzie wyznacznikiem prowadzenia uroczystości. Kontrakt może poruszać takie kwestie jak zakaz spożywania alkoholu przez zespół weselny, jeżeli młoda para nie będzie życzyć sobie takiej sytuacji. Zespół powinien w umowie zobowiązać się do zorganizowania zastępstwa, jeżeli z przyczyn niezależnych nie będzie mógł grać na danym weselu. Bezpiecznie jest również opłacić honorarium zespołu w dwóch ratach, przed i po weselu.Related articles

Back to Top