Do jakich wnętrz pasują szklane drzwi?

Drzwi, przez które przechodzimy, są pierwsze co widzi się wchodząc do wnętrza. Odwiedzając, chociażby biuro, na podstawie drzwi wyrabiamy sobie opinię o tym, kogo tam spotkamy. W większości firmowych budynków nikt nie będzie miał też wątpliwości, które wejście prowadzi do gabinetu dyrektora, a które do kantorka ze szczotkami – nawet jeśli nie ma na nich żadnych plakietek z podpisami. Dawniej, za symbol pozycji uchodziły ciężkie wrota z ciemnego drewna. Współcześnie, sytuacja jest już jednak diametralnie inna. Drewniane furty pozostawia się zabytkowym kościołom, inwestując zamiast tego w bardziej nowoczesne drzwi szklane. Czy sprawdzą się one w każdym wnętrzu? Przez to, że szkło jest z natury swojej dość neutralne, z pewnością pasować będą one do naprawdę sporej ilości wnętrz. Jakich?

Szklane drzwi w obiektach mieszkalnych

Zacznijmy może od budynków mieszkalnych. W tym przypadku dużo ludzi ceni sobie prywatność co sprawia, że drzwi szklane mogą wydawać się zbyt inwazyjne. Jest na to jednak rozwiązanie, a mianowicie drzwi z matowego szkła. Mają one wszystkie cechy szklanych drzwi, zapewniając jednak wysoki poziom prywatności. Co ciekawe, drzwi wykonane ze szkła bardzo dobrze radzą sobie też z tłumieniem dźwięków. Kwestie estetyczne zależą już oczywiście od charakteru danego wnętrza i od naszych indywidualnych upodobań. Z pewnością drzwi szklane będą jednak świetnym podkreśleniem wnętrza o nowoczesnym charakterze.

Szklane drzwi w budynkach firmowych

Co jednak jeśli mówimy o wnętrzu firmowym? Tutaj dopiero rozpoczyna się przestrzeń, w której drzwi szklane mają swój największy udział. Dlaczego? Z kilku powodów. Między innymi, jedną z ich zalet jest to, że wpuszczają do wnętrza bardzo duża ilość światła. Pozwala to dodatkowo doświetlić pomieszczenie, podnosząc jednocześnie komfort osób, które w nim przebywają. Poza tym wprowadzają one do wnętrza powiem świeżości i nowoczesności. Z pewnością wyglądają one też bardziej prestiżowo niż zwykłe modele.

szklane drzwi zalety

Wysokiej jakości drzwi szklane znajdziesz na https://drzwiwroc.net.pl/drzwi-szklane/

Gdzie sprawdzą się tego typu drzwi ze szkła? Przede wszystkim w biurach, gdzie cenione są za nowoczesny charakter i nieprzepuszczanie dźwięków. Wykonane są one ze szkła, cechującego się wysoką odpornością na stłuczenie, więc nie trzeba też martwić się bezpieczeństwem. Warto tu też nadmienić, że drzwi szklane dzielą się na trzy kategorie: klasyczne, rewersyjne i przesuwne. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, otwierają się dokładnie tak jak klasyczne drzwi na zawiasach. Drzwi rewersyjne są natomiast zlicowane z płaszczyzną ościeżnicy. Stosowane są najczęściej wewnątrz budynków. Głównym zadaniem drzwi przesuwnych jest natomiast oszczędzanie miejsca, przez co świetnie sprawdzają się one w niewielkich pomieszczeniach.

Gdzie jeszcze sprawdzą się drzwi ze szkła?

Poza biurami, drzwi szklane w pełni nadają się też do zastosowania w zakładach produkcyjnych, kancelariach prawniczych, urzędach, a nawet w sklepach i zakładach kosmetycznych. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie zależy nam na osiągnięciu efektu jasności, schludności i nowoczesności pomieszczenia. Schludność ta szczególnie ważna jest na przykład we wspomnianych gabinetach kosmetycznych. Przejrzysta powierzchnia z pewnością wyglądać będzie dużo bardziej higienicznie niż drewno. Niezmiernie istotny jest też wybór pomiędzy drzwiami przezroczystymi a matowymi. Te drugie świetnie sprawdzą się tam, gdzie jest potrzeba zachowanie prywatności osób znajdujących się wewnątrz. Drzwi przezroczyste są natomiast przejawem wysokiej transparentności o pozwalają na swobodną obserwację pracy, odbywającej się za nimi. Buduje to poczucie bezpieczeństwa, ale też atmosferę profesjonalizmu i zaufania. Świetnie sprawdzą się więc one w biurach czy też w urzędach.

Jak więc widać wyraźnie, drzwi szklane są dość wszechstronne. Nie jest to nic dziwnego, gdy wziąć pod uwagę, że mówimy o elemencie, który jest często dosłownie niewidoczny. No właśnie, niewidoczne, a jednak ważne. W dużej mierze to otoczenie definiuje to, czy wygląda on profesjonalnie , czy wręcz przeciwnie. Z pewnością jest to też rozwiązanie niezwykle przyszłościowe. Rzeczywistość pokazuje, że coraz więcej lokali stawia na szkło, jeśli chodzi o drzwi, ale też inne elementy wykończenia wnętrza. W końcu nowoczesne wnętrze jest często wizytówką tego, kto w nim pracuje albo mieszka.

Related articles

Back to Top