Dlaczego warto udać się na rodzinny wyjazd do Władysławowa w sezonie zimowym

Rodzinny wypoczynek nad morzem kojarzy się głównie z opalaniem na plaży i morskimi kąpielami. Wyjazd w okresie zimowym może być równie atrakcyjny. Każda z rodzin doceni na pewno brak tłoku w najpopularniejszych polskich kurortach. Władysławowo zimą zapewni gościom ciszę, spokój, który pozwoli wszystkim jej członkom zrelaksować się i odpocząć od codziennych obowiązków i problemów. 

Władysławowo w okresie zimowym 

Władysławowo jest niewielką miejscowością położoną nad samym Bałtykiem. Co roku odwiedzają ją tysiące turystów. Cieszy się dużą popularnością również poza sezonem w okresie zimowym. Malowniczo położona przyciąga turystów rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, dlatego każdy gość znajdzie coś dla siebie i na miarę swoich możliwości finansowych. Władysławowo słynie z najpiękniejszych i największych plaż, które w okresie letnim są pełne turystów, a w zimie stanowią doskonałe miejsce spacerów. Poza tym oferuje gościom wiele innych atrakcji turystycznych, również dla dzieci, dlatego jest to doskonałe miejsce dla rodzin. 

Zalety zimowego pobytu całej rodziny we Władysławowie

Nadmorskie miejscowości poza sezonem żyją swoim własnym rytmem. Z ulic znika tłum turystów. Można delektować się pobytem w pięknym miejscu bez konieczności przedzierania się nieustannie przez tłum ludzi, rozstawione na każdym kroku stragany i budki z pamiątkami. Trudno w takich warunkach doświadczyć ciszy i spokoju tak potrzebnego do relaksu i odpoczynku. Okazuje się, że najkorzystniejszy dla zdrowia jest pobyt nad morzem w okresie jesienno – zimowym.

Dobrodziejstwem takiego urlopu jest możliwość wdychania jodu, którego jest najwięcej w powietrzu właśnie jesienią i zimą. Osoby mające problemy z górnymi drogami oddechowymi powinny wybierać się nad morze poza sezonem w okresie zimy, gdyż powietrze zawiera największe jego stężenie. Jod jest niezwykle potrzebnym organizmowi pierwiastkiem. Reguluje pracę nie tylko układu oddechowego, ale również tarczycy, poprawia przemianę materii. Jego niedobór przejawia się przewlekłymi stanami zapalnymi górnych dróg oddechowych, gorszą odpornością na wszelkie infekcje i wirusy, zmęczeniem, problemami z koncentracją, wzrostem wagi, złym stanem skóry, włosów i paznokci. Mieszkańcy południa i wschodu Polski powinni spędzać urlop na morzem w okresie zimowym ze względu na niezwykle niski poziom jodu na tych terenach. Spacery nad morzem, szczególnie w wietrzne dni będą najlepszą okazją na dostarczenie organizmowi tego cennego pierwiastka. To najlepszy sposób odzyskania sił witalnych na kolejne miesiące aż do wakacji. 

wynajem pokoi we Władysławowie z dziećmi

Zimowe atrakcje Władysławowa dla rodzin z dziećmi 

Na wypoczynek warto wybrać hotel, który jest przyjazny rodzinie, zapewniający wszelkie udogodnienia dla dzieci włącznie z kącikiem zabaw w budynku. Wielbiciele pieszych wędrówek, biegania, morsowania i innych aktywności fizycznych docenią pobyt nad polskim morzem w okresie zimowym. Odkryją malownicze miejsca, które zachowują swój urok również poza sezonem. Interesującymi miejscami do zwiedzania we Władysławowie są: 

  • Dom Rybaka, który został zbudowany w stylu socrealistycznym w latach 1953 – 1957. Pełnił on pierwotnie funkcję hotelu dla rybaków. Położony jest na końcu ulicy generała Hallera. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miejskiego. Na pierwszym piętrze można obejrzeć wystawę rękodzieła kaszubskiego w tym rzeźby Leona Golli, a także wystawę fotograficzną „Władysławowo wczoraj i dziś”. Natomiast wieża Domu Rybaka jest punktem widokowym, z którego roztacza się widok na panoramę miasta, Półwysep Helski, Bałtyk i Zatokę Pucką.
  • Aleja Gwiazd Sportu upamiętniająca sylwetki znanych sportowców.
  • Hallerówka, będąca niegdyś własnością generała Józefa Hallera, w której obecnie znajduje się izba pamięci generała i błękitnej armii.
  • Ośrodek Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”, szkolący sportowców w tym polską kadrę narodową.

Gdzie  znaleźć dobry nocleg dla rodziny z dziećmi we Władysławowie?

Władysławowo dysponuje bogatą bazą turystyczną dla rodzin z dziećmi. W wyszukiwarce internetowej znajdziemy mnóstwo pokoi we Władysławowie z dziećmi o zróżnicowanym standardzie, dlatego każda z rodzin zainteresowana ich wynajęciem w okresie zimowych znajdzie coś dla siebie.

Related articles

Back to Top