Czym kierować się wybierając hotel dla dzieci nad morzem na wakacje?

Polskie wybrzeże jest niezwykle atrakcyjnym miejscem na urlop. Warto wobec tego wybrać hotel przyjazny dzieciom, który na przykład ma w swojej ofercie specjalnie opracowany program  dla rodzin z dziećmi, mający na celu dostarczenie pociechom licznych atrakcji i udogodnień oraz zadbanie o ich bezpieczeństwo. Wprowadzenie takiego programu zapewni udany pobyt każdej rodzinie.

Bliskość hotelu all inclusive od morza

Niebagatelnym udogodnieniem dla rodzin szczególnie z małymi dziećmi jest hotel położony blisko morza. Jest to pierwszorzędny atut każdego z nich. Idealnym dystansem do pokonania dla rodziny z dziećmi jest odległość 100 metrów. Codzienny trud podejmowany przez pociechy w celu dotarcia na plażę może być dużym wyzwaniem i zniechęcać do wycieczek nad morze, szczególnie te w młodszym wieku. Poza tym w zgiełku przygotowań do plażowania zdarza nam się czegoś zapomnieć, a dostępność w każdej chwili ważnych akcesoriów potrzebnych rodzinie, znajdujących się w hotelowym pokoju, jest sprawą niezwykle ważną.

Hotel dla rodzin przyjaznym dzieciom

Komfortowy sen maluchom powinno zapewnić wygodne łóżeczko. Idealnym udogodnieniem pobytu rodziny z małymi dziećmi jest możliwość wypożyczenia przewijaka, wanienki do kąpieli czy mat antypoślizgowych dla bezpieczeństwa małych dzieci. Ważną kwestią jest zabezpieczenie kontaktów przed wścibskimi maluchami, mogącymi zrobić sobie krzywdę w razie braku takich zabezpieczeń.

Specjalne menu dla dzieci

Ważną sprawą jest serwowanie przez hotelową restaurację specjalnego menu dla dzieci. Wysokie krzesełka sprawią, że każdy posiłek będzie czasem przyjemnie spędzonym przez dzieci i ich rodziców. Dla wygody spożywania posiłków przez maluchy ważne jest udostępnianie przez hotel jednorazowych śliniaków i plastikowych sztućców. Dzięki nim maluch będzie mógł bez nadmiernego angażowania opiekunów zjeść samodzielnie posiłek.

atrakcje dla dzieci w hotelu nad morzem

Atrakcje na wakacjach dla rodzin z dziećmi

Kraina zabaw to miejsce, które uatrakcyjni pobyt każdemu dziecku i wprowadzi je w beztroski świat rozrywki dla maluchów. Niezwykle ważne jest, aby na najmłodszych gości czekało w krainie zabaw wiele atrakcyjnych i profesjonalnych zabawek, na przykład uwielbiany przez dzieci basen wypełniony setkami piłeczek, gry planszowe, które uprzyjemnią pobyt nie tylko dzieciom, ale również rodzicom. Dzięki nim cała rodzina będzie mogła przyjemnie spędzić czas na wspólnej zabawie i rywalizacji.

Możliwość wypożyczenia książeczek sprawi, że dziecko będzie mogło zasypiać słuchając ulubionej bajki. Zabawę na świeżym powietrzu uczynią atrakcyjną huśtawki, piaskownice oraz zjeżdżalnie. Niezwykle ważne jest zapewnienie maluchom bezpiecznej i komfortowej zabawy nie tylko na świeżym powietrzu, ale i na terenie hotelu. Temu może służyć basen na terenie placówki, który oferuje naukę pływania dla najmłodszych wraz z możliwością wypożyczenia akcesoriów do nauki tej niezwykle ważnej dla najmłodszych umiejętności. Wszystko oczywiście musi odbywać się pod okiem profesjonalnej kadry ratowników i instruktorów.

Niekorzystna pogoda? Hotel przyjazny dzieciom ma na to rozwiązanie!

Wybierając hotel na wakacyjny pobyt rodziny z dziećmi warto zwrócić uwagę, czy w ofercie hotelu pojawiają się propozycje spędzenia czasu podczas dni pogody, która nie sprzyja opalaniu i zabawom na świeżym powietrzu. Bajki i filmy dla dzieci uatrakcyjnią pobyt maluchom w dni pochmurne.

Polski Bon Turystyczny

Przed wyborem hotelu warto uzyskać informację, pojawiającą się najczęściej na stronie internetowej hotelu, czy uczestniczy on w programie Polskiego Bonu Turystycznego, dzięki któremu będzie można zapłacić za pobyt dziecka uprawnionego do skorzystania z niego.

Warto dobrze zaplanować i właściwie wybrać hotel dla rodzin z dziećmi nad morzem, co zagwarantuje komfortowy, udany i bezpieczny wypoczynek całej rodzinie.

 

 

 

 

Related articles

Back to Top