Czym jest psychoterapia poznawczo – behawioralna

5.00 avg. rating (99% score) - 2 votes

Obecnie prawie większość osób ma świadomość, że psychoterapia to skuteczna metoda leczenie wszelkiego rodzaju schorzeń psychicznych i problemów zwykłych ludzi, którzy wskutek nieprzyjemnych w ich życiu wydarzeń cierpią na przeróżne dolegliwości psychiczne. Psychoterapia jest dziedziną nauki, która ma za zadanie rozwiązywać problemy tychże ludzi niezależnie od stopnia ich poważności. Ostatnimi czasy, bardzo popularną metodą psychoterapii jest psychoterapia poznawczo behawioralna.

Pokoj z dziecinstwa

Na czym polega psychoterapia poznawczo – behawioralna?

Psychoterapia poznawczo behawioralna opiera się na założeniach:

  • zmień myślenie (sfera poznawcza),
  • zmień działanie (sfera behawioralna).

Istotą tej metody jest doprowadzenie do sytuacji, w której dana osoba dotrze do myśli, które kreują jej rzeczywistość, a która zaburza normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. To przez te złe myśli i bodźce negatywnie wpływające na samopoczucie powstają problemy w głowie pacjentów. W związku z tym, wyłapanie wszystkich z nich i ukierunkowanie ich na właściwe tory prowadzi do rozwiązania wszelkiego rodzaju problemów i zmusza do podjęcia działań zgodnych z normalnością.

Nasze społeczeństwo cierpi na choroby cywilizacyjne w coraz większej mierze. Niestety dane statystyczne nie pozwalają mieć co do tego optymistycznych myśli. Coraz większe znaczenie ma wizyta u specjalisty i w przypadku problemów w małżeństwie – terapia małżeńska.

Dlaczego warto poddać się psychoterapii?

Psychoterapia ma to do siebie, że podczas sesji analizuje się wszystkie przyczyny powstawania problemów. Z tego też powodu, bardzo dużo osób będących w potrzebie decyduje się na skorzystanie z usług psychoterapeutów i poddaje się leczeniu. Kolejną zaletą psychoterapii jest jej skuteczność – dzięki szybkim i sprawnym analizom, psychoterapeuta może nam bardzo szybko pomóc i znów będziemy cieszyć się życiem jak kiedyś.

Dodane przez:

Maciej

Back to Top