Czy warto dbać o wygląd samochodu? Czyszczenie tapicerki

Samochód utrzymany w dobrym stanie, bo bardzo ważna sprawa. Najczęściej skupiamy się na stanie technicznym. Szybko reagujemy na wszelkie usterki mechaniczne. Do mechanika udajemy się nie tylko na wymagane przeglądy, ale też w innych sytuacjach. Dbamy też o stan opon, wymieniamy je też nie tylko z zimowych na letnie i odwrotnie.

Nie należy też zapominać o kosmetyce samochodowej. Chodzi tu o zadbaną karoserię, umyte okna i tym podobne zabiegi. Warto też pamiętać o wnętrzu, które może być naszą wizytówką. Wyprana tapicerka to kwestia bezcenna. Będzie nie tylko odświeżona, ale też przyjazna dla zdrowia. Znikną wszelkie chorobotwórcze drobnoustroje.

Profesjonalne pranie tapicerki

 

Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie samochodu do profesjonalnej myjni. Wykwalifikowana ekipa pracowników wykona dokładne pranie tapicerki. Jest to proces, na, który składa się kilka etapów:

  • Rozpoczyna się od dokładnego odkurzenia wnętrza. Następnie przechodzi się do usuwania silnych zabrudzeń. Dopiero tak przygotowana tapicerka może zostać wyprana razem z siedzeniami oraz podłogą.
  • Jeżeli mamy do czynienia z bardzo zaniedbanym materiałem, mamy do dyspozycji dodatkowe opcje. Chodzi o wywabianie plam z materiału, konserwację elementów plastikowych oraz czyszczenie wnętrza gorącą parą.
  • Dobrym rozwiązaniem jest też nałożenie na tapicerkę impregnatu oraz środka anty-alergicznego.
  • Kolejnym ważnym punktem jest czyszczenie elementów plastikowych. Kończy się pokryciem ich specjalnym preparatem zapobiegającym pękaniu.
  • Warto zamówić również ozonowanie wnętrza. Jego celem jest usunięcie wszystkich nieprzyjemnych zapachów.
  • Nie należy zapominać o cyklicznym odgrzybianiu klimatyzacji. Usuwa się tym sposobem zagrażające zdrowiu grzyby.

Czyszczenie skórzanej tapicerki

 

Dla posiadaczy skórzanej tapicerki skierowana jest osobna oferta. Skóra jak wiadomo jest szczególnym materiałem. Wymaga, więc użycia specjalnych detergentów, innych niż w przypadku pozostałych materiałów. Najważniejsze by zostały spienione, dzięki czemu nie spłyną z powierzchni.

czyszczenie tapicerki samochodowejPodczas prania tapicerki skórzanej, pracownicy myjni kierują się ściśle określonymi zasadami:

  • Mycie przeprowadza się miękkimi materiałami, takimi, które nie będą w zniszczą skóry.
  • Pranie wymaga również zastosowania odpowiednich preparatów. Nie mogą niszczyć tapicerki ani zmieniać jej właściwości.
  • Pierwszym etapem prania jest dokładne odkurzanie. Następnie przechodzi się do czyszczenia wszystkich elementów kokpitu oraz prania wykładzin.
  • Po zakończeniu całego procesu zalecane jest pokrycie tapicerki warstwą impregnatu. Nie dopuści do wyschnięcia skóry i uchroni ją przed uszkodzeniami.

Dobrze wydane pieniądze

Dokładne wypranie tapicerki jest bardzo ważne i ma wiele zalet. Znacząco wpływa na komfort jazdy a co za tym idzie wygodę pasażerów. Najlepiej, gdy podejmuje się tego zadania profesjonalna firma,np. ta ze Szczecina. Wykwalifikowani pracownicy dokładnie wiedzą, w których miejscach szukać brudu. Dobiorą odpowiednie metody i narzędzia do wykonania usługi. Z pewnością będziemy zadowoleni.

 

Related articles

Back to Top