Czy sporządzenie testamentu powinno być obowiązkowe?

Zdecydowanie w większej ilości ludzie chcą mięć potomstwo. W zdecydowanie większej ilości także pragniemy by nasze potomstwo w dojrzałym wieku mogło żyć w pełni komfortowo. Ich komfort jest dla nas bardzo istotny, gdyż sami wiemy jak to było, gdy byliśmy na studiach i czego mogło nam brakować lub czego potrzebowaliśmy. Jednak to wszystko nie będzie miało większego znaczenia gdy zestarzejemy się i będziemy musieli przekazać im w testamencie wszystkie nasze dobra.

Młotek sędziego

Odpowiednie sporządzenie testamentu to kluczowa kwestia jeżeli chcemy uniknąć niechcianych wydarzeń po jego odczytaniu.

Warto jest zatem zastanowić się nad ewentualnymi możliwościami podziału naszego majątku. Jeżeli mamy jedno dziecko to w zasadzie nie powinniśmy mieć problemów, problem pojawia się gdy mamy ich więcej. Może się bowiem zdarzyć, że któreś z nich poczuje się poszkodowane. To normalna sprawa, spotykana praktycznie w każdej rodzinie. Wówczas mogą powstawać konflikty rodzinne, które mogą podzielić bliskie sobie osoby. W tym dokumencie zawrzeć możemy wszystko.

W testamencie możemy prosić o spełnienie specjalnych warunków, po wykonaniu których nasi krewni otrzymają w spadku np. nieruchomość. Warunkiem takim może być np. osiągnięcie pewnego wieku.

Dlaczego nie pamiętamy o tym obowiązku?

Wszyscy ludzie żyją swoim życiem, którego tempo nie pozwala na myślenie o sprawach, które wydawać by się mogło, że nie mają znaczenia. Czego nie potrzebujemy zrobić w chwili obecnej odkładamy to „na potem”. Pamiętajmy jednak, że testament to bardzo ważna rzecz, której nie powinniśmy jednak odkładać na później.

NIE ODKŁADAJ SPORZĄDZENIA TESTAMENTU NA PÓŹNIEJ – ZACZERPNIJ POMOCY U SPECJALISTY » KLIKNIJ TUTAJ

Czy mogę wykonać testament samodzielnie?

Oczywiście, testament możemy napisać samodzielnie. Pamiętajmy jednak, że nie ma on wówczas żadnego znaczenia dla prawa. Znaczenie to zdobędzie dopiero po zaakceptowaniu dokumentu przez notariusza, który jest do tego uprawniony zgodnie z ustawowym prawem.

Related articles

Back to Top