Czy można wyleczyć alkoholizm w domu?

Uzależnienie od alkoholu jest problemem powszechnym, który, wbrew pokutującemu powszechnie przekonaniu, nie dotyczy wyłącznie środowisk patologicznych. Może on dotknąć każdego bez względu na pochodzenie, status społeczny, wykształcenie, płeć czy też wiek. Skalę problemu pokazują raporty Światowej Organizacji Zdrowia, według których z uzależnieniem od alkoholu zmaga się blisko 285 milionów ludzi na całym świecie. Istnieje wiele powodów popadnięcia w nałóg alkoholowy, są one przy tym niezwykle złożone i właściwe dla danej osoby. Wśród głównych przyczyn problemów z piciem można jednak wskazać stres, presję otoczenia, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej, a także sprzyjającą nadmiernemu spożyciu alkoholu kulturę.

Metoda Easyway – nowoczesny sposób na walkę z uzależnieniem

Osoby zmagające się z problemem alkoholowym poszukują różnych sposobów na ostateczne zerwanie z nałogiem. Niezwykle skuteczną, a przy tym łatwą metodą walki z uzależnieniem jest opracowana przez Allena Carra metoda Easyway. Skupia się ona przede wszystkim na dążeniu do zmiany myślenia o alkoholu i problemie alkoholowym, by osoby zmagające się z nałogiem mogły łatwo się od niego uwolnić i nigdy nie tęsknić za zawartością kieliszka. W metodzie Easyway najważniejsze jest sprawienie, by osoba walcząca z uzależnieniem zrozumiała mechanizmy nim rządzące. W trakcie kursu zaprezentowany zostaje jej sposób na zmiany, ponadto usuwany jest strach przed ostatecznym zerwaniem z nałogiem, który stanowi jeden z głównych powodów występowania trudności w zaprzestaniu picia. Strach ten dotyczy zarówno doświadczania uczucia straty, jak i ewentualnych efektów ubocznych odstawienia.

Jak działa metoda Easyway?

Opracowana przez Allena Carra metoda Easyway jest niezwykle prosta. Nie zakłada stosowania żadnych środków farmakologicznych, co czyni ją w pełni naturalną i bezpieczną. Do jej wdrożenia potrzebne jest tylko przestrzeganie kilku niezwykle prostych instrukcji.

  • Silna wola nie jest potrzebna do zerwania z piciem.
  • Najbardziej skutecznym sposobem na zerwanie z piciem jest zmiana sposobu myślenia na temat alkoholu.
  • Ograniczenie picia nie pomaga w zwalczaniu problemu alkoholowego.
  • Najważniejsze jest zdanie sobie sprawy z tego, że alkohol nie jest do niczego potrzebny, a jego brak nie powoduje w życiu żadnej straty.

O skuteczności metody Allena Carra w zwalczaniu uzależnienia od alkoholu świadczą zarówno liczne badania kliniczne, jak i świadectwa milionów osób na całym świecie, które dzięki Easyway rzuciły picie i nigdy więcej nie sięgnęły po kieliszek. Bez żadnych wyrzeczeń odzyskały one pełnię wolności niezmąconej poczuciem straty. Osoby, które zwalczyły problem alkoholowy przy pomocy metody Allena Carra, cenią sobie możliwość zrozumienia sytuacji, w jakiej się znalazły i towarzyszące procesowi rzucania picia poczucie komfortu. Natychmiastowe efekty, które można uzyskać dzięki zastosowaniu metody Easyway pozwalają wszystkim kursantom odzyskać odwagę, zdrowie i dobre samopoczucie bez chęci sięgania po alkohol.

Terapia uzależnień online

Innowacyjność metody Allena Carra polega również na tym, że dzięki niej możliwe jest poradzenie sobie z problemem alkoholowym bez konieczności wychodzenia z domu. Easyway oferuje bowiem sprawdzone i niezwykle skuteczne kursy online, przeznaczone dla osób, które z różnych przyczyn nie chcą, lub nie są w stanie uczestniczyć w terapii stacjonarnej. Terapia indywidualna online stanowi sposób na uczestniczenie w spotkaniu bez konieczności konfrontowania się ze swoim problemem w obecności innych. Zapewnia pełną dyskrecję i daje możliwość wyboru najbardziej sprzyjającego terminu. Terapia uzależnień online pozwala otrzymać kompleksową pomoc i wsparcie podczas walki z chęcią sięgnięcia po alkohol, cechuje się przy tym taką samą skutecznością, jak wersja stacjonarna.

 

Wszyscy, którzy czują, że z powodu nadużywania alkoholu tracą kontrolę nad swoim życiem i chcą poradzić sobie z tym problemem, powinni rozważyć uczestnictwo w terapii uzależnień przez internet Easyway. Pozwoli ona zrozumieć własny nałóg i rządzące nim mechanizmy, a także pożegnać się z piciem raz na zawsze. Kursy internetowe Easyway są polecane przez osoby, którym przy ich pomocy udało się wygrać z uzależnieniem i rozpocząć wolne od nałogów życie.

Related articles

Back to Top