Czy fotografia ślubna jest droga?

Życie, jak wszyscy na pewno zdają sobie sprawę, ulega nieustannym zmianom. To samo tyczy się zwyczajom. Posłużmy się przykładem ślubów i wesel. Kiedyś było tak, że zabawa po ślubie wyprawiana była w domu (przy muzyce puszczanej z adapteru) lub remizie strażackiej, a fotografia ślubna ograniczała się do kilku zdjęć z kościoła, a potem z domu. Na tym był koniec. Aktualnie branża ślubno-weselna działa niezwykle prężnie.

Dzieje się tak dlatego, że komuś kiedyś wpadł do głowy pomysł na biznes- było nim dorobienie się na uroczystościach zaślubin. Jak widać pomysł się przyjął i teraz każdy kto zajmuje się organizacją ślubów lub wesel jest w stanie dorobić się niesamowitych pieniędzy. Wszystko za sprawą tego, że jak tylko przy zamawianiu jakiejś usługi wspomni się, że będzie to związane ze ślubem to ocena od razu skacze wysoko w górę. W kwiaciarni koszt zwykłej wiązanki to około dwudziestu może trzydziestu złotych; koszt takiej samej wiązanki, która została nazwana ślubna to wydatek w granicach stu złotych. Czym one jednak się różnią? Na pewno nazwą, większych różnic nie można dostrzec gołym okiem. ślub fotografia

Profesjonalna fotografia ślubna

Tak samo jest w przypadku zdjęć. Zamawiając sesję trzeba liczyć się z większym wydatkiem kliku set złotych, jednak gdy wspomni się o fotografii ślubnej to koszt wzrasta często do tysiąca złotych, jak nie więcej. Też nie wiadomo czym dokładnie te dwie sesje się różnią. Tak to niestety jest, że pragnąc mieć ślub i wesele, jak z bajki trzeba liczyć się z kosmicznymi wydatkami. Patrząc jednak na wszechobecność wesel, sesji ślubnych i tak dalej można dojść do wniosku, że chyba warto. W zasadzie to racja, bo tamten czas minie, wspomnienia często także się ulotnią, a fotografia ślubna zostanie już na zawsze.

Może warto o tym pamiętać, jeśli nie jest się jeszcze do końca zdecydowanym na wykonanie ślubnych zdjęć. Jeśli ktoś obawia się kosztów związanych z tego typu usługą, to zawsze można poszukać jakiegoś ucznia ze szkoły fotograficznej lub z kursów tego typu. Często w ten sposób udaje się znaleźć kogoś, kto fotografie ślubną wykona za dużo mniejsze pieniądze, a niejednokrotnie na porównywalnym poziomie, na jakim uczyniłby to profesjonalny fotograf. Można także poprosić o wykonanie zdjęć kogoś z rodziny, ale w tym wypadku efekt będzie (często) dużo gorszy.

Tak czy inaczej zdjęcia ze ślubu i wesela warto mieć, dlatego w tym wypadku nie ma co się obawiać tak dużych kosztów. Wydaje się, że dla emocji, które po kilku latach towarzyszą podczas oglądania albumu ślubnego można te pieniądze poświęcić. Szczególnie, że goście zazwyczaj nie szczędzą na młodych i to co nowożeńcy otrzymują w kopertach obok zwykłych prezentów często całkowicie zwraca koszt, jaki został poniesiony przy organizacji wesela. Jaki z tego wniosek? Na tej uroczystości nie ma potrzeby oszczędzać.

Related articles

Back to Top