Czy dostanę okulary podczas pandemii?

Pomimo nadal trwającej epidemii koronawirusa, rząd od kilku tygodni znosi obostrzenia, które obowiązywały od końca marca. Obecnie, nie obowiązuje nas nakaz noszenia maseczki na terenie otwartym, osoby nieletnie mogą wychodzić samodzielnie z domu, a godziny w sklepach dla seniorów zostały zniesione.

zakład optyczny szczecinPodobnie sprawa ma się w przypadku działalności placówek medycznych. Poza szpitalami, ogromna ilość przychodni i gabinetów prywatnych została zamknięta na bliżej nieokreślony czas. Aktualnie, dzięki poprawie sytuacji, otwierane są kolejne placówki, sklepy i gabinety. Jako że nikt nie spodziewał się aż tak intensywnego rozwoju sytuacji, wielu z nas zdążyła zarejestrować się na wizytę do optometrysty lub optyka. W połowie marca, część firm zdecydowała się przejść na pracę zdalną, a decyzją rządu było tymczasowe zamrożenie gospodarki. 

Wizyta u optyka w 2020

Koronawirus nadal jest obecny, codziennie przeprowadzane są testy, które wykrywają nowe zarażenia. Jednak sytuacja w naszym kraju została opanowana na tyle, iż na nowo zostały otwarte gabinety fizjoterapeutów, optycy czy niektóre sklepy. Do dziś obowiązują pewne normy i ograniczenia, których każdy klient/ pacjent powinien przestrzegać tak samo jak lekarze i specjaliści. Warto jednak skorzystać z tej możliwości, by udać się po nowe okulary lub zrobić kontrolne badania wzroku.

Okulary są elementem, bez których wiele osób nie jest w stanie wykonywać codziennych, rutynowych czynności. Wady wzroku są przeróżne i dotykają ludzi w każdym wieku, dlatego szkła i oprawki muszą być dopasowane indywidualnie. W przypadku uszkodzenia lub zgubienia okularów, konieczna jest jak najszybsza wizyta u optyka. W salonie optycznym, nasz wzrok zostanie dokładnie przebadany, dzięki czemu możliwe będzie dokładne wskazanie wady oraz jej stopnia. Optometrysta może również określić, czy wada wzroku jest wrodzona czy nabyliśmy ją wraz z wiekiem lub przez niezdrowy tryb życia czy nawet uraz.

Kupujemy oprawki okularowe

okulary korekcyjne szczecinObecnie, mimo trwającego zagrożenia, jeśli zachowamy wszelkie zasady bezpieczeństwa i higieny, możemy bez problemu wybrać się do salonu optycznego. Wybór odpowiednich szkieł i oprawek nie jest prosty, a w przypadku okularów należy się porządnie zastanowić, gdyż będą nam one towarzyszyć przez większość czasu.

Szkła wybiera nam optometrysta, który kieruje się typem i natężeniem wady wzroku. Oprawki z kolei,warto wybrać wspólnie z doradcą. 

Salony optyczne posiadają bogaty asortyment, w którym można wybierać spośród mniej lub bardziej znanych marek modowych. W dobrych salonach nie brakuje także opraw producentów niezależnych. Odpowiednie oprawki muszą pasować do kształtu naszej twarzy oraz do codziennego stylu. Ich forma oraz kolor muszą również współgrać z kolorem naszych włosów, kolorem oczu oraz z cerą. Wybierając właściwe oprawki, zdecydujmy się na te, które podkreślą naszą urodę.

Warto dodać, że wizyta u okulisty lub w salonie optycznym jest konieczna, jeśli problem ze wzrokiem ma nasze dziecko. Jakiekolwiek urazy, bóle lub zapalenia rogówki – czy po prostu pogarszający się wzrok – są powodami, dla których zapisanie dziecka do specjalisty jest konieczne. Warto więc zawczasu skontaktować się z zaufanym zakładem optycznym, gdy potrzebujemy tego my lub nasi bliscy.

Related articles

Back to Top