Części zapasowe do instalacji elektrycznej w Bizonie z056

bizon z056Instalacja elektryczna to jeden z niezbędnych układów każdego pojazdu, zarówno osobowego, jak i rolniczego. Ułatwia ona wiele funkcji podczas jazdy i składa się z wielu części, które co jakiś czas trzeba wymieniać, bo po prostu się zużywają lub ulegają awariom. Każdemu pojazdowi przypisane są konkretne modele części i w tym artykule skupiamy się na tym, o jakie części zapasowe do kombajnów do instalacji elektrycznej warto zadbać w przypadku kombajnu Bizon z056. Zapraszamy do lektury.

Akumulator pojazdu

Do najbardziej podstawowych elementów każdego pojazdu należy bezsprzecznie akumulator. Jest to źródło prądu, z którego kombajn czerpie, między innymi, w trakcie ruszania. Jest to część absolutnie niezbędna w pojeździe, dlatego należy wymienić ją od razu, kiedy tylko będą widoczne oznaki wyczerpania. Do kombajnu Bizon z056 pasuje, na przykład, akumulator o pojemności 170Ah oraz napięciu 12V.

Wyłącznik akumulatora

Jeśli w pojeździe znajduje się akumulator, to musi tam być również wyłącznik akumulatora. Jak sama nazwa wskazuje, służy on do wyłączania akumulatora. Kiedy jest zatem potrzebny? Jeśli kombajn stoi, bo trzeba na chwilę się zatrzymać lub na drodze są korki, akumulator zasila szereg urządzeń i przez to traci prąd, który jest przecież potrzebny głównie do ruszania oraz do innych funkcji zwią  zanych bezpośrednio z jazdą. Używając wyłącznika, zatrzymuje się pobieranie tego prądu, dzięki czemu wystarcza on na dłużej.

Bizon z056 i jego alternator

bizon częściAlternator, podobnie jak akumulator, to jeden z najważniejszych elementów każdego pojazdu. Służy jako prądnica prądu przemiennego i to z niego akumulator pobiera prąd, dlatego te dwa elementy są nierozłączne. Oprócz tego alternator jest również źródłem energii dla pozostałych elementów pojazdu. Przykładowym alternatorem jest model marki Agtech posiadający koło pasowe bez regulatora napięcia. Natężenie tego alternatora to 40A, a napięcie wynosi 28V.

 

Regulator napięcia

Jeśli w danym alternatorze nie ma regulatora napięcia, będzie trzeba go kupić osobno. Jest to bowiem istotna część alternatora, odpowiadająca za regulowanie pochodzącego z niego napięcia w taki sposób, aby się znacznie nie zmieniało. Jeśli po sprawdzeniu jego działania okazuje się, że uległ rozregulowaniu, wymiana będzie niezbędna, ponieważ jest to istotna część instalacji elektrycznej.

Niezbędne wskaźniki

Każdy kombajn Bizon z056 posiada również szereg wskaźników, dzięki którym widać, w jaki sposób pojazd pracuje i możliwa jest jego kontrola. Należy do nich wskaźnik obrotów bębna, a także obrotomierz połączony z licznikiem motogodzin. Ten drugi wskaźnik pozwala kierowcom na kontrolowanie i rozliczenie godzin ich pracy na podstawie obrotów silnika.

części do kombajnówDo niezbędnych wskaźników zalicza się również wskaźnik poziomu paliwa, dzięki któremu wiadomo, kiedy trzeba paliwo uzupełnić oraz amperomierz, który jest niezbędny do mierzenia natężenia prądu elektrycznego. Warto wiedzieć, że dostępne są także wskaźniki zespolone, które posiadają cały zestaw zegarów. W jego skład wchodzi, między innymi, amperomierz, wskaźnik poziomu paliwa i wskaźnik temperatury oleju.

Czujniki w Bizonie z056

Do części do kombajnu Bizon z056 należą również czujniki, a wśród nich czujnik temperatury wody, czujnik ciśnienia oleju, czujnik wysypu zboża czy też czujnik zaniku ciśnienia oraz czujnik obrotów silnika. Każdy z nich przeznaczony jest do kontrolowania innego mechanizmu w instalacji elektrycznej, dzięki czemu praca całej instalacji jest precyzyjna. Poszczególne części warto kupować na zapas, aby można je było szybko wymienić i nie przerywać pracy w ważnym momencie.

Related articles

Back to Top