Pochówek bliskich osób – o czym należy pamiętać

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odejście członka rodziny, bliskiego kolegi czy lubianej, dobrze postrzeganej osoby publicznej to trudne chwile dla każdego człowieka, chwile, które wywołują smutek, nierzadko dołują i sprawiają, że niektórzy nie są w stanie aby prowadzić codzienne obowiązku. Konieczność zorganizowania pochówku wraz z dopełnieniem niezbędnych formalności są dodatkowymi ciosami, które nie tylko pogarszają stan kondycji psychicznej i fizycznej, ale także wymagają również pewnych wkładów finansowych.

W chwili odejścia kogoś bliskiego wydaje się, że najważniejszą sytuacją jest konieczność zmagania się z brakiem zmarłego, ale równie istotne jest także pogodzenie się z sytuacją, że pogrzeb znacznie obciąży bliskie zmarłemu osoby. Koszt organizacji pogrzebu to nawet 10 tysięcy złotych, dodatkowe koszta to stypa, która odbywa się po pogrzebie czy zapewnienie noclegu gościom, którzy na ważną dla nich ceremonię pogrzebową przybyli z odległych zakątków kraju, a nawet z zagranicy. Po kilku miesiącach od pogrzebu należy zacząć również myśleć nad przykryciem grobu.

xcvasdd

Ziemia usypana w kopiec nie jest atrakcyjnym miejscem, w dodatku jeśli zostaje w takim stanie przed długi czas niezbyt dobrze świadczy o osobach, dla których zmarły był kimś bliskim. Nagrobki Wrocław to zatem elementy kamienne, które zamawia niemal każda rodzina, aby miejsce pochówku dobrze wyglądało i by bez problemów można było na nim położyć kwiaty, znicze czy inne przedmioty, które z mniemaniu wizytujących mieć znaczenie. Niektóre rodziny instalują także metalowe płotki wokół nagrobka, ławki, na których można przysiąść i oddać się refleksjom czy inne akcesoria już na samej płycie nagrobnej jak łańcuchy lub różnego rodzaju metalowe dodatki.

Dodane przez:

Maciej

Back to Top