Cechy dobrego tatuażysty

W czasach, kiedy maszynkę do robienia tatuaży można zamówić w dwa dni przez internet i zacząć tatuować — niełatwo jest znaleźć dobrego tatuażystę. Niestety istnieje wielu domorosłych tatuażystów, których warsztat pozostawia wiele do życzenia i zdecydowanie nie chcielibyśmy trafić pod igłę takich „fachowców”. Dlatego warto trzymać się kilku zasad, które pozwolą nam wybrać dobrego tatuażystę.

Jawność tatuażysty

W każdym zawodzie — kiedy coś nam wychodzi, chcemy to pokazywać. Dlatego też, kiedy szukamy tatuażysty — warto poszukać na Instagramie i Facebooku zdjęć wrzucanych przez tatuatora. Pozwoli nam to na ocenienie nie tylko warsztatu, ale też stylu autora. Jeśli ktoś świadomie i chętnie wrzuca swoje prace, oznacza to, że jest z nich zadowolony. Dlatego też warto udać się do tatuażysty, który chwali się swoimi pracami, ponieważ wiemy, że czuje się pewnie w tym co robi, a także wiemy jaki posiada warsztat. Jeżeli tatuażysta pokazuje w internecie tylko kilka prac i niechętnie wysyła nam kolejne, może okazać się, że nie należą do niego lub jego warsztat jest po prostu jeszcze za słaby.

Warto dokładnie sprawdzić studio tatuażu zanim skorzystamy z jego usług.

Styl tatuażysty

Każdy dobry tatuażysta posiada swój własny styl. Można się zarzekać, że tak nie jest, jednak każdy świadomy historyk sztuki powie ci to samo — tatuażyści posiadają swój styl. Dobry tatuażysta tworząc kolejne wzory, będzie tworzył je choćby podświadomie — na podobieństwo poprzednich. Nie chodzi o ich powtarzalność, ale specyficzną kreskę czy też motyw, który powiela się na wielu pracach. Jest to o tyle istotne, że tatuaże stanowią reklamę dla samego tatuażysty.

Im więcej wykona prac i im są bardziej do siebie podobne, tym sprawniejszą posiada rękę. Co stanowi pewien gwarant, że wybrany przez nas wzór powstanie na naszym ciele nienagannie.

Tylko studio z prawdziwego zdarzenia

Szanujący się tatuażyści pracują w schludnych salonach. Należy zapamiętać to raz na zawsze — tatuaże robimy tylko w czystych salonach. To nie lata 90-te ani 80-te w Stanach, by robić tatuaże w zaciemnionych klitkach z ciemną muzyką u osoby, która niekoniecznie wygląda na stuprocentowo trzeźwą, a jej zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Tatuażyści są profesjonalistami, którzy wykonują zabiegi tatuowania. Salon, w którym pracują powinien być jasny i czysty. Sam tatuażysta przed rozpoczęciem wykonywania tatuażu — odkazi naszą skórę i zapewni nam pełen komfort.

Indywidualne podejście

Tatuaż to element, który pozostanie na naszej skórze na lato lub nawet na całe życie. Dlatego bardzo ważne jest, by tatuażysta posiadał indywidualne podejście. Kiedy udamy się do studia niepewni, co do wzoru — tatuażysta przedstawi nam swój wzornik. Dobrzy tatuażyści tworzą jeden wzór, którego użyją tylko nasz. Działają jak malarze, którzy sprzedają swoje obrazy — nie posiadają kopii. Możemy też uzgodnić wzór z tatuażystą. Należy jednak mieć na uwadze, że tworzenie nowego wzoru to czas naszego tatuażysty, w którym musi go wymyślić, dlatego też taka usługa może wiązać się z wyższą opłatą. Warto jednak zapłacić parę złotych więcej, w końcu to pamiątka na lata.

Dobry tatuażysta chwali się swoimi pracami, a przynajmniej ich nie ukrywa. Dzieje się tak, bo naturalnie nie ma powodów do wstydu. Kolejną cechą jest posiadany przez tatuażystę indywidualny styl. Niektórzy tatuażyści tworzą na przykład tylko swoje postaci na klientach. Ważne jest także, by studio, w którym pracuje nasz tatuażysta było schludne i higieniczne.


Szukasz nowoczesnego studia tatuażu? Kos Tattoo oferuje swoje usługi we Wrocławiu.Related articles

Back to Top