Bałtyk wraca do łask

Polski pomysł na urlop

Co prawda sezon urlopowy powoli się kończy ale po wakacyjnych szaleństwach warto wpaść w chwilę zadumy i zastanowić się nad tym czy Polacy podejmują dobre wybory jeśli chodzi o miejsca spędzania wakacji. Ostatnio modnymi kierunkami do których podążamy w letnim czasie jest przede wszystkim zagranica a konkretnie ciepłe kraje południa. Oczywiście obowiązkowo nad morzem. I to właśnie morze to zawsze największy magnes przyciągający setki czy tysiące turystów. Jakie powinno być może według statystycznego Polaka? Zebraliśmy wiele opinii i najczęściej w nich przewijają się następujące cechy:

  • Woda powinna być ciepła tzn. kąpiel nie powinna być poprzedzona koniecznością długiego oswajania się z lodowatą wodą.
  • Wybrzeże powinno być czyste a plaże najlepiej piaszczyste.
  • Nad morzem musi być dobrze rozwinięta baza turystyczna.

alcest1Niestety są to atrybuty typowe dla kurortów nadmorskich za granicą. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wobec tego musimy się zastanowić czy nasz piękny krajowy Bałtyk ma cokolwiek do zaoferowania swoim gościom? Naszym zdaniem ma – i to bardzo wiele! Według nas największą zaletą naszego morza to niesamowity klimat. Prawdziwie morski ze smażalniami ryb przy wybrzeżu, które oferują ryby niemal prosto z morza. Dodatkowo warte uwagi są zabytkowe miasta w których kryje się wiele atrakcji. Ten kto był na przykład w Trójmieście wie jakie są możliwości spędzania wolnego czasu właśnie tam.

A jakie miasta czy też kurorty nad Bałtykiem polecamy my? Wybór nie jest łatwy ponieważ linia brzegowa polski jest bardzo długa a co za tym idzie mieści w sobie mnóstwo uroczych miejsc. My jednak stawiamy na wczasy – Rewal to miasto pełne spokoju i równowagi w którym odnajdą się zarówno single jak i rodziny z dziećmi. Generalnie każdy znajdzie to coś interesującego i godnego uwagi. A w razie potrzeby będziemy mogli szybko przemieścić się do jakiegoś większego miasta. Odkryjmy więc uroki Bałtyku z Rewalem!

Related articles

Back to Top