Akcesoria kuchenne, które ułatwiają organizację pracy

Dobrze zorganizowana kuchnia sprawi, że niezależnie naszych zdolności kuchennych będziemy w stanie szybko i z sukcesem przygotować nawet najbardziej złożone danie. Co więcej, łatwiej będzie nam zachować porządek i utrzymać ład nawet gdy wydaje nam się to niemożliwe. Aby kuchnia była dobrze zorganizowana koniecznie należy wyposażyć ją w kilka gadżetów, które w największym stopniu wpłyną na wygodę codziennego przygotowania posiłków. Jakie akcesoria mogą okazać się najbardziej przydatne?

Organizer na noże – stojący lub do szuflady

Organizer na noże może występować w formie stojącej lub być przystosowany jako wkład do szuflady. W przypadku zdecydowania się na pierwszą wersję koniecznie należy wybrać model pasujący do posiadanych noży. Niekiedy są one sprzedawane w zestawie właśnie z organizerem. Jego styl z powodzeniem można dobrać do charakteru kuchni. W sprzedaży znajdziemy modele wykonane z drewna, szkła czy metalu, dlatego niezależnie czy posiadamy kuchnię nowoczesną czy tradycyjną możemy z łatwością wybrać coś dla siebie.

Wkład na noże do szuflady

Wielu z nas jednak woli gdy blaty kuchenne pozostają puste, wówczas warto skorzystać z organizera na noże, który można wygodnie wsadzić do szuflady. Noże często można układać w dwóch poziomach co zwiększa ich ilość na ograniczonej przestrzeni i utrzymuje w bezpiecznym miejscu.  Noże mogą mieć dwie, różne długości ostrzy. Wykorzystanie odpowiednich materiałów gwarantuje, że akcesoria nie będą się niszczyć ani tępić. Tego typu organizery wyposażana są w antypoślizgowe elementy umieszczone na podstawie, które zabezpieczają przed jego przemieszczaniem się w szufladzie.

Drewniane wkłady do szuflad

Drewniane wkłady do szuflad będą stanowiły praktyczny i jednocześnie wyjątkowo elegancki dodatek, który sprawi, że nawet duża ilość sztućców będzie znajdowała się na swoim miejscu. Wkłady występują w kilku różnych kształtach i rozmiarach dzięki czemu możliwe jest stworzenie odpowiednich do indywidualnych potrzeb i ergonomicznych kompletów. Drewniane wkłady mogą być dostosowane zarówno do wysokich jak i niskich szuflad. Mogą one zostać wykorzystane do organizacji sztućców, akcesoriów kuchennych jak i w wielu innych celach. Ich drewniany, prosty wygląd doskonale sprawdzi się w każdej kuchni zarówno tej tradycyjnej jak i nowoczesnej.

Sztućce w drewnianym wkładzie

Dostępne są również organizery w postaci drewnianych skrzynek, które doskonale uporządkują kartony czy butelki, które pragniemy przechować w wysokich szufladach. Różnorodne kształty oraz wielkości gwarantują, ze niezależnie od rozmiarów szuflady z łatwością dobierzemy model odpowiedni do naszych potrzeb. Wykorzystane do produkcji wkładów drewno jest wytrzymałym i jednocześnie całkowicie naturalnym materiałem o dodatkowych walorach estetycznych.

Obcinarki do folii

Obcinarki do folii spożywczej lub aluminiowej są wygodnym gadżetem, który może okazać się wyjątkowo pomocny każdego dnia. Dzięki niej rozwijanie oraz przycięcie folii spożywczej staje się zaskakująco łatwe. Nie będziemy musieli zmagać się z poklejoną taśmą, z której ciężko znaleźć końcówkę. Obcinarka zapewni możliwość szybkiego obcinania odpowiedniej długości kawałków folii idealnych do owinięcia kanapki lub zabezpieczania przechowywanego w lodówce pożywiania. Ponadto gadżet ten nie zajmuje dużej ilości miejsca co jest wyjątkowo korzystne zwłaszcza w przypadku niewielkich kuchni.

Organizer na przyprawy

Organizery kuchenne przeznaczone są do przechowywania przypraw zapakowanych w torebki lub niewielkie słoiczki. Produkty te wyjątkowo trudno utrzymać w porządku, zwłaszcza że są one wielokrotnie wykorzystywane podczas codziennego gotowania. Jeśli w naszej kuchni zauważamy ten problem warto zdecydować się na takie rozwiązanie,  Organizery na przyprawy mogą przyjmować różnorodne formy lub występować w wersji wkładu do szuflady. Wówczas są one wykonane z praktycznego materiału, wzbogaconego o elementy antypoślizgowe od spodu.

Drewniany organizer na przyprawy

W przypadku gdy pragniemy przyprawy trzymać w schowanym miejscu najlepiej wybrać odpowiedni wkład do szuflady, dzięki któremu z łatwością uporządkujemy torebki lub słoiczki. Jeśli jednak pragniemy wyeksponować nasz zbiór możemy skorzystać z różnorodnych stojaków na słoiczki lub wieszaczków na otwarte torebki. W zależności od indywidualnych preferencji możemy wybrać modele wykonane z metalu, drewna, a nawet plastiku. Dzięki nim nasze ulubione dodatki będą zawsze pod ręką i dodatkowo będą prezentowały się wyjątkowo estetycznie.

Related articles

Back to Top