5 obowiązkowych lektur

Oto lista 5-ciu książek z ostatnich 10-ciu lat, które warto przeczytać:

1. Wiedźmin – cykl historii, których autorem jest polski mistrz fantasy Andrzej Sapkowski. Wiele opowiadań, które zabiorą Cię w podróż i pozwolą oderwać się od rzeczywistości.

2. Kłamca – kolejna obowiązkowa pozycja, dla fanów polskiego fantasy. Tym razem autorem jest Jakub Ćwiek, który stara się w swojej trylogii ukazać świat aniołów i demonów.

3. Wywiad z wampirem – jedna z wielu opowieści Anne Rice. Historia wampira Leastat, który przemienił Louisa i uczynił z niego towarzysza. Ten przyglądając się poczynaniom wampira, stara się odnaleźć w nowym świecie aż w końcu decyduje się opowiedzieć swoją historię dziennikarzowi z San Francisco.

4. Mały Książę – opowieść Antoine de Saint-Exupéry dla małych i dużych. Warto przeczytać tą książkę co najmniej dwa razy i zobaczyć jak zmienia się w miarę upływu czasu pogląd na różne rzeczy.

5. Władca Pierścieni – saga Tolkiena. Świat, do którego zaprasza nas autor jest pełen opowieści i przygód. Niepowtarzalny utwór, którego nie da się porównać z niczym innym.

Related articles

Back to Top